KLUB GLOBTROTERA WARSZAWA. KRÓTKO O NAS

Kim jesteśmy?

Klubem turystycznym czyli grupą amatorów turystyki, która kilka lat temu postanowiła zrobić coś wspólnie. Zaczęło się od kilkunastu osób, a z roku na rok jest nas coraz więcej. Naszym celem jest popularyzacja turystyki i wiedzy krajoznawczej oraz integracja międzypokoleniowa środowiska turystów Warszawy i województwa mazowieckiego .

Od roku 2023 będziemy też prawdopodobnie funkcjonować jako rejestrowane stowarzyszenie turystyczne.

Prace nad tą formą działania są już mocno zaawansowane i niebawem pojawią się tu szczegóły.

POZNAJ NAS

Kogo spotkasz wśród nas?

Są wśród nas doświadczeni globtroterzy, którzy z niejednego pieca chleb jedli i mogą służyć radą i pomocą. Są też po prostu amatorzy turystyki, zarówno z długim jak stażem, jak też początkujący. Są także zawodowcy z branży: piloci wycieczek i przewodnicy, blogerzy i dziennikarze, varsavianiści, pracownicy muzeów i edukatorzy, pasjonaci fortyfikacji i rekonstrukcji historycznych, restauratorzy i właściciele pensjonatów, hoteli i ośrodków wypoczynkowych, szefowie i pracownicy firm turystycznych.

Klub z roku na rok rozwija się coraz bardziej. Coraz więcej osób znajduje tu coś ciekawego dla siebie.

Co robimy?

Prowadzimy na Facebooku turystyczną stronę tematyczną
Klub Globtrotera Warszawa
poświęconą przede wszystkim Warszawie i Polsce, do której artykuły piszą przewodnicy, piloci i blogerzy https://m.facebook.com/klubglobtroterawarszawa/.
A także ogólnoturystyczną grupę fejsbukową:
Klub Globtrotera Warszawa, Mazowsze i trochę dalej ,
gdzie wymieniają się doświadczeniami zarówno profesjonaliści jak amatorzy turystyki: https://www.facebook.com/groups/klubglobtrotera/.
Tworzymy także obszerny blog turystyczny, Ten, który właśnie przeglądasz. Blog prowadzony jest przez grono przewodników i Globtroterów. Znajdziesz tu artykuły o tematyce krajoznawczej oraz informacje praktyczne pomagające w podróżach, usystematyzowane w działach i kategoriach według krajów i regionów, by łatwiej można było trafić do interesujących tematów i informacji.
Jak na pasjonatów turystyki przystało oczywiście zwiedzamy i podróżujemy nie tylko wirtualnie, na stronach Facebooka i klubowego bloga, ale również w realu. I to już od wielu lat. Początki Klubu sięgają roku 2009, kiedy to zaczęliśmy wspólnie eksplorować mniej popularne zakątki Warszawy w gronie turystów żoliborskich.

W każdy weekend poznajemy Warszawę i jej okolice, na spacerach z przewodnikami i na rajdach.
Nasze rajdy mają nie tylko charakter turystyczny i relaksowy, ale też integracyjny. Staramy się ich trasy opracowywać tak, by były dostępne dla wszystkich grup wiekowych i osób o różnej kondycji. Ich celem jest bowiem zachęta do aktywności fizycznej i poznawania otaczającego nas świata. Toteż w trakcie rajdów zwykle można wziąć udział w grze terenowej lub konkursach o tematyce krajoznawczej.

Czasem zdarza się, że zajrzyjmy „za miedzę”. Przeważnie raz w roku Klubowicze wybierali się poznawać nieco bardziej odległe rejony. Byliśmy już na Słowacji i na Litwie, w Czechach, w Austrii, w Niemczech, we Francji i we Włoszech. Zawsze były to niesztampowe trasy autorskie, przygotowywane przez Klubowiczów.

 

Bądźmy w kontakcie

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close