KLUB GLOBTROTERA – krótko o nas

Kim jesteśmy?

Przede wszystkim klubem turystycznym czyli grupą amatorów turystyki, która kilka lat temu postanowiła zrobić coś wspólnie. Zaczęło się w roku 2009 od kilkunastu osób, a z roku na rok jest nas coraz więcej. Nasza grupa fejsbukowa liczy sobie już ponad 4000 osób.

Kogo spotkasz wśród nas?

Są wśród nas doświadczeni globtroterzy, którzy z niejednego pieca chleb jedli i mogą służyć radą i pomocą. Są też po prostu amatorzy turystyki, zarówno z długim jak stażem, jak też początkujący. Są także zawodowcy z branży: piloci wycieczek i przewodnicy, blogerzy i dziennikarze, varsavianiści, pracownicy muzeów i edukatorzy, pasjonaci fortyfikacji i rekonstrukcji historycznych, restauratorzy i właściciele pensjonatów, hoteli i ośrodków wypoczynkowych, szefowie i pracownicy firm turystycznych.
Klub z roku na rok rozwija się coraz bardziej. Coraz więcej osób znajduje tu coś ciekawego dla siebie.

Co robimy?

Naszym celem jest popularyzacja aktywnej turystyki oraz wiedzy o Warszawie, Mazowszu, Polsce i Europie. Dokładnie w tej kolejności, jak zostało tu wymienione.🙂
Staramy się osiągnąć to na dwa sposoby: poprzez publikacje, głównie w internecie oraz poprzez konkretne działania w terenie. Prowadzimy na Facebooku stronę o tematyce krajoznawczej:
Klub Globtrotera Warszawa https://m.facebook.com/klubglobtroterawarszawa/,
a także turystyczną grupę fejsbukową: Klub Globtrotera Warszawa, Mazowsze i trochę dalej: https://www.facebook.com/groups/klubglobtrotera/
Tworzymy także obszerny blog turystyczny.
Ten, który właśnie przeglądasz. Znajdziesz tu artykuły o tematyce krajoznawczej, usystematyzowane w działach i kategoriach według krajów i regionów, by łatwiej można było trafić do interesujących tematów i informacji.

Jak na pasjonatów turystyki przystało podróżujemy i zwiedzamy nie tylko wirtualnie, na stronach Facebooka i klubowego bloga, ale również w realu. I to już od wielu lat.

Spotykamy się w gronie amatorów turystyki, wymieniamy doświadczeniami, wspólnie planujemy imprezy klubowe, te mniejsze, warszawskie i te dłuższe i dalsze. Nasze pomysły i propozycje, terminowo usystematyzowane znajdziesz w kalendarium klubowym, które opracowywane jest co roku w grudniu na kolejny rok.

Przede wszystkim jesteśmy pasjonatami Warszawy, Mazowsza i Polski.
Dlatego też właśnie Mazowsza, Warszawy i Polski jest u nas najwięcej.

Ale zaglądamy też za miedzę. Przeważnie raz w roku. Byliśmy już na Słowacji i na Litwie, w Czechach, w Austrii, w Niemczech, we Francji i we Włoszech. Zawsze są to trasy autorskie naszych pilotów i przewodników, przygotowane przy współudziale Klubowiczów. 

Chcesz wybrać się w swoją wymarzoną podróż, a nie wiesz, jak się za to zabrać?

Dobrze trafiłeś, bo służymy też wsparciem podróżnikom. Potrzebujesz pomocy specjalistów, którzy podpowiedzą, przygotują program lub poprowadzą imprezę na zamówienie dla Ciebie i Twoich, bliskich, przyjaciół, grona znajomych lub współpracowników – po prostu zadzwoń lub napisz do nas maila. Tak jak wyżej wspomniano – mamy w swoim gronie pilotów wycieczek i przewodników, którzy pomogą Ci zrealizować Twoje podróżnicze marzenia.

Lubisz podróżować? Lubisz poznawać świat, fotografować, opowiadać o swoich wrażeniach? Dołącz do nas.

Wspólnie – dzieląc się wrażeniami, informacjami i współdziałając – możemy zobaczyć więcej.


KONTAKT:

klubglobtrotera@gmail.com

+48 577-707-170


Podoba Ci się ten artykuł? Będzie mi bardzo miło, jeżeli zostawisz ślad Twojej wizyty w postaci komentarza lub polubienia i zostaniesz stałym czytelnikiem tego bloga.

Możesz także zasubskrybować bloga i otrzymywać bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową informacje o nowych artykułach oraz o terminach spacerów historycznych i przyrodniczych, rajdów i wycieczek Klubu Globtrotera.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close