UROCZYSKO OPALEŃ. RAJD Z NIESPODZIANKĄ

Szlak w Puszczy Kampinoskiej. Foto: Liliana Kołłątaj

Zimowe miesiące mają to do siebie, że chętnie zasiadamy i zalegamy. Przydałoby się trochę ruchu. A może przy okazji udałoby się pozbyć kilku zbędnych kilogramów? 😉 Na przykład choćby krótkie spacery po lesie. Tylko tak trudno się zebrać… Gdzie by tu znaleźć odrobinę motowacji…?😉🙂
Tę motywację chcemy Wam właśnie podrzucić. 🙂

Zimowy rajd w Puszczy Kampinoskiej. Foto:Liliana Kołłątaj

Zapraszamy na rajdy piesze po Puszczy Kampinoskiej. Terenem naszej wędrówki będzie Puszcza w okolicach Wólki Węglowej i Lasek.
Będą to niezbyt intensywne spacery połączone z elementami przejścia na orientację, gry terenowej i zabawy zadaniowej. Finał gry terenowej i zabawy na polanie Opaleń, gdzie może nawet uda się rozpalić ognisko (prowiant we własnym zakresie uczestników). Jest to specjalnie do takich celów urządzona polana piknikowa z kilkoma wiatami i paleniskami.

Polana piknikowa Opaleń. Foto: Liliana Kołłątaj
Mapa okolic Polany Opaleń na trasie naszego rajdu. Foto: Liliana Kołłątaj

Terminy:
03.01.2021, niedziela

30.01.2021., sobota

Spotkanie: godz.11.00, Wólka Węglowa, parking przy ul. Dziekanowskiej, przy Bramie Zachodniej Cmentarza Północnego. Dojazd możliwy komunikacją miejską – autobusy 110, 409 – bezpośrednio na parking oraz 250. Autobus linii 250 nie zajeżdża na parking, trzeba wysiąść na przystanku WÓLKA WĘGLOWA i dojść ok. 600 m.

Miejsce spotkania na mapie: https://goo.gl/maps/BMTi6ZTStuqrZCGj8

Trasa: Wólka Węglowa, parking przy ul.Dziekanowskiej – Polana Łuże – Polana Opaleń – Wólka Węglowa (ok. 7 km). Poniżej linki do mapek poszczególnych odcinków trasy.

I część trasy: Wólka Węglowa – Polana Łuże https://goo.gl/maps/jSLsWokcDwjWyoyE9 ok. 25 min (ok. 1,5 km)

II część trasy: Polana Łuże – szlak krawędziowy https://goo.gl/maps/QnYnXWXtxsjV1y5Z8 ok. 30 min (ok. 2,0 km)

III część trasy: Do Polany Opaleń https://goo.gl/maps/cGL9o15c8pdF7CJAA ok. 50 min (ok. 3 km)

Czasy przejścia podane bez postojów.

Czas trwania rajdu, łącznie z krótkimi postojami: ok. 3,5 godz.

A żeby nie było za prosto… 🙂 Uczestnicy otrzymają zadania do wykonania.
Każdy z uczestników dostanie mapkę terenu w postaci linków do Map Google oraz komplet zdjęć wybranych miejsc na trasie, (do pobrania ze strony wydarzenia), które trzeba będzie odnaleźć i udokumentować. W związku z tym niezbędny będzie telefon komórkowy ze sprawnym aparatem fotograficznym oraz uruchomionym internetem i dostępem do Facebooka. Nie zapomnijcie naładować baterii w telefonach… i swoich własnych. 😉😀

A oto miejsca do odnalezienia na trasie. Szczegółowe instrukcje otrzymacie na starcie rajdu. 📳📷📳

Pewnym utrudnieniem może być zmiana scenerii na zimową, bo wówczas niektóre miejsca może być ciężko rozpoznać.😉

Zimowy rajd w Puszczy Kampinoskiej. Na starcie rajdu. Dzielimy się na grupy i poznajemy trasę i zadania do wykonania. Foto: Liliana Kołłątaj

A na zakończenie rajdu mamy niespodziankę. Dla 3 osób, które odnajdą i udokumentują najwięcej miejsc przygotowaliśmy nagrody – niespodzianki.

UWAGA
Liczba uczestników limitowana – maksymalnie 25 osób (5 grup 5-osobowych).
Obowiązują zapisy.
Ze względu na aktualnie obowiązujące przepisy oraz dla Waszej wygody na starcie rajdu uczestnicy zostaną podzieleni na 5-osobowe „grupy zadaniowe”.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez zamieszczony poniżej formularz kontaktowy oraz tradycyjnie mailowo na nasz adres klubowy:
klubglobtrotera@gmail.com

W zgłoszeniu prosimy podać:
  –   imię, nazwisko,
  –   nr telefonu komórkowego,
  –   adres mailowy.

UWAGI ORGANIZACYJNE
Trasa przebiega w terenie leśnym. Niezbędne obuwie turystyczne lub sportowe. Przyda się też termos z rozgrzewająca zawartością i prowiant na (ewentualne) ognisko.
Pogoda jest zmienna. Pamiętajcie o ciepłej odzieży, chroniącej od wiatru, lekkiego mrozku, czy ewentualnego śnieżku lub mżawki.
Do wykonania zadań potrzebny będzie telefon komórkowy z aparatem i internetem (i naładowaną baterią 🙂).

Rajd odbędzie się w formie free tour.
To znaczy: udział jest bezpłatny. Będzie nam jednak miło jeśli wrzucicie jakieś grosiki do klubowej skarbonki. Przeznaczamy je na przygotowanie dla Was kolejnych ciekawych propozycji oraz rozwój klubowej strony internetowej. Tej, którą właśnie przeglądasz.

Osoby kichające, kaszlące i z gorączką prosimy o pozostanie w domach. Puszcza rośnie już setki lat i na pewno na Was poczeka, a my jeszcze niejeden rajd będziemy organizować.


UWAGA. Zastrzegamy sobie możliwość zmiany terminu w przypadku wystąpienia WYBITNIE niekorzystnych warunków atmosferycznych. Zakładamy, że dla prawdziwych Globtroterów mżawka czy prószący śnieżek nie stanowią problemu.🙂

W lutym i marcu, gdy dzień będzie już trochę dłuższy, planujemy też rajdy w głębi Puszczy Kampinoskiej i innych okolicach Warszawy.
Szczegóły niebawem.

Puszcza Kampinoska w zimowej scenerii. Foto: Liliana Kołłątaj

Podobają Ci się moje pomysły tras zwiedzania? Będzie mi bardzo miło jeżeli zostawisz ślad Twojej wizyty w postaci komentarza lub polubienia i zostaniesz stałym czytelnikiem tego bloga.

Możesz także zasubskrybować bloga i otrzymywać bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową informacje o nowych artykułach oraz o trasach i terminach spacerów historycznych, rajdów i wycieczek Klubu Globtrotera.


2 myśli w temacie “UROCZYSKO OPALEŃ. RAJD Z NIESPODZIANKĄ

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close