MORSKIE OKO I JEZIORO TORFY. Rajd w Lasach Falenickich

Zapraszamy na kolejny w roku 2021 rajd pieszy. Terenem naszej wędrówki będzie tym razem Mazowiecki Park Krajobrazowy w okolicach Falenicy. Będzie to trochę bardziej rajd pieszy niż spacer, jak zwykle połączony ze zwiedzaniem miejscowości. W trakcie, na polanie piknikowej, tradycyjnie spróbujemy rozpalić ognisko i upiec kiełbaski. Zwykle nam się to udawało, więc nie zapomnijcie zabrać ze sobą kiełbasek.🔥🙂

TERMINY:
5.12.2021., niedziela,
6.03.2021., sobota

UWAGA: Liczba uczestników limitowana – maksymalnie 20 osób.

Obowiązują zapisy.

UWAGA
Ze względu na długość trasy nie polecamy udziału w tym rajdzie z dziećmi poniżej 6 roku.

W zgłoszeniu prosimy podać: imię i nazwisko, nr telefonu komórkowego, adres mailowy. Dane uczestników przetwarzane są tylko dla potrzeb tego rajdu.  

Zgłoszenia przyjmujemy tradycyjnie na adres mailowy klubglobtrotera@gmail.com lub poprzez poniższy formularz zgłoszeniowy

⬇️⬇️⬇️

Osoby towarzyszące (jeśli wybierasz się indywidualnie w poniższych rubrykach wstaw kreski)

Falenica. Staw Morskie Oko zimą. Foto: Liliana Kołłątaj

Trasa: Falenica PKP – Wydmy Falenica – Morskie Oko – relikty cmentarza ewangelickiego w Aleksandrowie – Jezioro Torfy – kapliczka powstańców – Falenica (ok.10 km)
Czas trwania rajdu: ok. 4,5 godz. (ok. 3,5 godz. marszu).

Spotkanie: godz.10.00, Dworzec Śródmieście, peron wschodni kierunek Otwock (można też dołączyć w Falenicy)

Start rajdu: godz.11.00, Falenica
skwer obok Dworca PKP Falenica, przy zbiegu ul. Mieczysława Frenkla i ul.Patriotów. Dojazd możliwy komunikacją miejską – SKM 1  lub autobus 521.

Poniżej link do trasy SKM1 i rozkładu jazdy:

https://www.skm.warszawa.pl/szybka-kolej-miejska-w-warszawie-trasa-s1-schemat/

Miejsce spotkania na mapie: https://goo.gl/maps/Q3KH3KatyV3oqF1w9


Jeżeli na trasie spaceru będziecie mieć ochotę na trochę dodatkowej rozrywki, to zapraszamy do udziału w zadaniach konkursowych, bo na zakończenie rajdu mamy niespodziankę. Dla 3 osób, które najlepiej wykonają zadania konkursowe przygotowaliśmy nagrody – niespodzianki.

Do końca stycznia 2022 roku rajdy odbywają się w formie free tour. To znaczy: udział jest bezpłatny. Będzie nam jednak miło jeśli wrzucicie jakieś grosiki do klubowej skarbonki. Przeznaczamy je na przygotowanie dla Was kolejnych ciekawych propozycji oraz rozwój klubowej strony internetowej.

Falenica. Pozostałości cmentarza ewangelickiego w Aleksandrowie. Foto: Liliana Kołłątaj


UWAGI ORGANIZACYJNE
Trasa przebiega w terenie leśnym. Niezbędne obuwie turystyczne lub sportowe. Przyda się też termos z rozgrzewająca zawartością i prowiant na wzmocnienie.
Pamiętajcie o ciepłej odzieży, chroniącej od wiatru i ewentualnego deszczu. Do wykonania zadań potrzebny będzie telefon komórkowy z aparatem.

Do zobaczenia.🙂

Stacja Warszawa Falenica. Foto: Liliana Kołłątaj


Osoby kichające i kaszlące prosimy o pozostanie w domach. Puszcza rośnie już setki lat i na pewno na Was poczeka, a my jeszcze niejeden rajd będziemy organizować.


UWAGA
Zastrzegamy sobie możliwość zmiany terminu w przypadku wystąpienia wybitnie złych warunków atmosferycznych lub innych niekorzystnych okoliczności.Podoba Ci się pomysł takiej trasy zwiedzania? Będzie nam bardzo miło, jeżeli zostawisz ślad Twojej wizyty w postaci komentarza lub polubienia i zostaniesz stałym czytelnikiem tego bloga.
Zapraszamy także na nasze strony na Facebooku: https://m.facebook.com/warszawskierozmaitosci/ https://m.facebook.com/klubglobtroterawarszawa/


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close