
Łódź, jak każde duże miasto, nie jest tematem, który można wyczerpać w trakcie jednej wycieczki. Byliśmy tam w tym roku już trzy razy, ale jeszcze nie wszyscy zainteresowani zdążyli poznać to miasto dokładniej. Zatem po raz kolejny wracamy do Łodzi.
Trzeba przyznać, że łódzkie muzea są fantastyczne, więc oczywiście przy następnej wizycie także do nich zajrzymy.
Ponieważ jednak nie sposób na wycieczce tylko zwiedzać muzea, poświęcimy też nieco czasu innym obiektom oraz łódzkim plenerom.

Na naszej trasie znajdą się na pewno:
> Pałac Scheiblera – obecnie Muzeum Kinematografii – jeden z najciekawszych pałaców łódzkich przemysłowców i łódzkich obiektów muzealnych.



> Księży Młyn – zabytkowy poprzemysłowy zespół urbanistyczny, na obszarze którego zobaczymy obiekty dawnych fabryk i osiedli przyfabrycznych w bardzo różnym stanie zachowania i obecnego wykorzystania – od sypiących się ruin po lofty, sklepy, biura i zakłady produkcyjne, a nawet browar rzemieślniczy.



> Biała Fabryka Greyera – obecnie Muzeum Włókiennictwa. To w praktyce muzeum składające się z kilku ekspozycji, uzupełnianych dodatkowo wystawami czasowymi. Na jego pełne i szczegółowe zwiedzenie potrzeba kilku godzin. Siłą rzeczy potraktujemy wizytę tam nieco skrótowo, ale ok. 2 godzin tam spędzimy.

> Skansen miejskiej architektury drewnianej To część plenerowa Muzeum Włókiennictwa. Tu przeniesione zostały różne obiekty drewnianej zabudowy przedwojennej Łodzi, nie tylko domy tkaczy, ale też willa drobnego przemysłowca oraz kościół. W kilku z nich umieszczono ekspozycje ukazujące dawne życie mieszkańców Łodzi.

> Manufaktura – przekształcone w centrum handlowo-usługowe zabudowania dawnej ogromnej fabryki Poznańskiego.

> ulica Piotrkowska – popularnie zwana przez łodzian Pietryną, najsłynniejsza ulica Łodzi, znana z zabytkowych kamienic i ciekawych pomników.

> pasaż Róży – to jedna z nowszych ciekawostek Łodzi, w pobliżu ulicy Piotrkowskiej. Ściany budynków wyłożone zostały tam różaną mozaiką z potłuczonych kawałków luster.

> Przy sprzyjającej pogodzie odwiedzimy też Cmentarz Żydowski w Łodzi – największą nekropolię żydowską w Polsce i jedną z największych na świecie.

> Tradycyjnie mamy też w zanadrzu ciekawostki – niespodzianki, na które też zaplanowaliśmy trochę czasu. Ale jeśli mają pozostać niespodziankami, to teraz o nich ani mru-mru. 😉🙂

Termin: jesień 2023
Na razie nie przyjmujemy zgłoszeń na tę wycieczkę
***
Spotkanie grupy: godz. 7.00, Plac Bankowy, przy pomniku Słowackiego.
Powrót do Warszawy: ok. 21.30
***
Koszt: 175 zł
***
Wyjazd odbywa się przy zgłoszeniu minimum 12 osób, z dopłatą do kosztów transportu (ok. 20 zł).

Aby zarezerwować miejsce na wycieczce należy przesłać mailem zgłoszenie.
—
W zgłoszeniu prosimy podać: imię, nazwisko, nr telefonu (najlepiej komórkowego), adres e-mail do kontaktu oraz datę urodzenia do ubezpieczenia wycieczkowego.
Po otrzymaniu zgłoszenia, gdy wyjazd będzie już pewny, wyślemy potwierdzenie wpisania na listę rezerwacyjną wraz z terminem płatności i kontem bankowym oraz warunkami uczestnictwa firmy turystycznej, która będzie obsługiwać naszą wycieczkę.
Rezerwacji miejsca można dokonać tradycyjnie mailem na adres: klubglobtrotera@gmail.com
Kalkulacja kosztu obejmuje:
– przejazd autokarem / busem turystycznym;
– realizację programu krajoznawczego;
– opiekę pilota na całej trasie i zwiedzanie Łodzi z przewodnikiem;
– ubezpieczenie wycieczkowe.
***
Kalkulacja nie obejmuje obiadu oraz biletów wstępu. Płatność za bilety wstępu gotówką na wycieczce.
—
Poniżej ceny biletów normalnych i ulgowych:
Muzeum Kinematografii: 20 zł /13 zł
Muzeum Włókiennictwa (karnet na trzy ekspozycje, w tym skansen): 28 zł /19 zł
Cmentarz Żydowski: 15 zł/12 zł
—–
Przerwę na posiłek planujemy w rejonie ulicy Piotrkowskiej, gdzie jest duży wybór rozmaitych jadłodajni.
—
Jeśli ktoś byłby zainteresowany wspólnym obiadem w ekipie klubowej – prosimy o informację.
Realizatorem świadczeń na rzecz Stowarzyszenia Turystycznego Klub Globtrotera Warszawa w trakcie wycieczki będzie biuro turystyczne wybrane w konkursie ofert.

Podobają Ci się moje pomysły tras zwiedzania? Będzie mi bardzo miło jeżeli zostawisz ślad Twojej wizyty w postaci komentarza lub polubienia i zostaniesz stałym czytelnikiem tego bloga.
Możesz także zasubskrybować bloga i otrzymywać bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową informacje o nowych artykułach oraz o trasach i terminach spacerów historycznych, rajdów i wycieczek Klubu Globtrotera.


Program zwiedzaia w trakcie wycieczki ŁÓDŻ FABRYKANTÓW bardzo urozmaicona!
PolubieniePolubienie