AUTO RETRO W NIEBOROWIE


Nieborów. Muzeum Motoryzacji Motonostalgia. Foto Liliana Kołłątaj

Pałac i park w Nieborowie, a także park romantyczny w Arkadii na pewno znają wszyscy Globtroterzy.
A czy byliście po sąsiedzku – w prywatnym Muzeum Motoryzacji Motonostalgia?

Nieborów. Muzeum Motoryzacji Motonostalgia. Foto Liliana Kołłątaj

Wprawdzie eksponaty tam nie sięgają metryką dwa lub trzy stulecia wstecz, a „zaledwie” do początków XX wieku, ale przypuszczam, że dla niektórych mogą być ciekawsze od galerii obrazów, rzeźb i zabytkowych mebli.😉🙂
To prywatna ekspozycja, o której sam właściciel mówi, że jest realizacją jego pasji.
Co tam można zobaczyć?
Między innymi: peugeota z 1919 roku, pontiaca, renaulta i forda z lat trzydziestych, amerykańskiego mustanga, angielskiego humbera i oczywiście niemieckiego mercedesa, a także fiaty w wersji polskiej, włoskiej oraz francuskiej.

Nieborów. Muzeum Motoryzacji Motonostalgia. Kultowy produkt firmy Renault z lat dziewięćdziesiątych XX wieku – renault 19 cabrio. Foto: Liliana Kołłątaj

Prawdziwy uśmiech nostalgii przywołują warszawy i fiaty w przeróżnych wersjach, trabanty, wartburgi, wołgi, czajka i mnóstwo rozmaitych gadżetów z czasów dwudziestolecia międzywojennego i z epoki.


Ponadto w zbiorach znajdziemy rowery, skutery, motocykle, a także ciągniki i maszyny rolnicze, pojazdy wojskowe i milicyjne. A nawet samoloty: MiG-a 21 oraz Iskrę i Kruka. I czołg.

Muzeum mieści się w namiotach – pawilonach obok restauracji „Posterunek 77” i ośrodka campingowego „Pod Sosną”, po sąsiedzku z parkiem pałacowym w Nieborowie.
Otwarte jest w soboty i niedziele w godzinach 10.00-18.00. Wstęp płatny.


Podoba Ci się ten artykuł? Będzie mi bardzo miło, jeżeli zostawisz ślad Twojej wizyty w postaci komentarza lub polubienia i zostaniesz stałym czytelnikiem tego bloga.

Możesz także zasubskrybować bloga i otrzymywać bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową informacje o nowych artykułach oraz o terminach spacerów historycznych i przyrodniczych, rajdów i wycieczek Klubu Globtrotera.Kategorie KLUB GLOBTROTERA Blog. Indeks chronologicznyTagi , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close