JARMARKOWY GDAŃSK. Polska z Klubem Globtrotera

Gdańsk. Jarmark 2021. Przygotowania do jarmarku bożonarodzeniowego. Brama Adwentowa na Targu Węglowym. Foto: trójmiasto.pl

Tradycja jarmarków bożonarodzeniowych sięga średniowiecza. Najwcześniej zaczęto organizować je na terenach Niemiec. Najbardziej znany i uważany za najpiękniejszy jarmark w Dreźnie liczy sobie już 600 lat historii.
W Polsce także mamy już dość długą tradycję takich jarmarków, a miastami, w których odbywają się te najciekawsze są Wrocław i Gdańsk.
We Wrocławiu byliśmy z Klubem Globtrotera już wiele razy, więc w kwestii jarmarku wybór padł na Gdańsk.

Gdańsk Targ Węglowy. Archiwalne
Gdańsk. Targ Węglowy. Tu to koncentrują się atrakcje jarmarku świątecznego. Ilustracja oczywiście archiwalna. Jak wygląda obecnie porównacie sami. Foto: archiwum internetowe

Bardziej obszerną wizytę w Trójmieście planujemy, gdy dni będą dłuższe i cieplejsze. Tym razem skoncentrujemy się na „sercu” Gdańska, atrakcjach jarmarkowych i podziwianiu tego pięknego miasta w świątecznej scenerii i wieczornych iluminacjach. Pasjonaci fotografii na pewno będą usatysfakcjonowani.🙂

Gdańsk ulica Mariacka
Gdańsk. Ulica Mariacka w wieczornej scenerii. Foto: archiwum Wikipedii

Termin:
2-3. grudnia 2023, sobota-niedziela

Orientacyjny koszt: 590 zł

Kalkulacja obejmuje:
– przejazd pociągiem (bilety kupujemy indywidualnie),
– krótkie zwiedzanie Gdańska z lokalnym przewodnikiem,
– 1 nocleg ze śniadaniem w hotelu/pensjonacie w rejonie gdańskim, w pokoju 2-osobowym z łazienką, (Klub Globtrotera rezerwuje nocleg, płatności dokonujemy indywidualnie). 

Kalkulacja nie obejmuje kolacji w Gdańsku. Osoby zainteresowane wspólnym wieczornym posiłkiem w Gdańsku prosimy o zgłoszenie tej chęci.

Oczywiście podczas pobytu w Gdańsku wybierzemy się na zwiedzanie tego wspaniałego miasta również z przewodnikiem.
Drogą Królewską przejdziemy od  Bramy Wyżynnej do Bramy Zielonej, oglądając po drodze Złotą Bramę, wybudowaną na wzór łuku triumfalnego, Dwór Bractwa Św. Jerzego, ulicę Długą z bogatymi  kamienicami gdańskich kupców, w tym Dom Uphagena,  Długi Targ i  Ratusz Głównego Miasta, a także oczywiście symbole Gdańska – Fontannę Neptuna i  Dwór Artusa. Zajrzymy w „filmową” ulicę Mariacką, wejdziemy do największego ceglanego gotyckiego kościoła na świecie – Bazyliki Mariackiej. Zobaczymy zabytkowy Żuraw Gdański, niegdyś największy dźwig portowy Europy i pospacerujemy po Długim Pobrzeżu.

Gdańsk Dwór Artusa i fontanna Neptuna
Gdańsk. Dwór Artusa i fontanna Neptuna. Foto: archiwum internetowe

Zwiedzanie Gdańska podzielimy na dwie części: popołudnie w sobotę i przedpołudnie w niedzielę (zwiedzanie z przewodnikiem w niedzielę w godz. 9.00-13.00). 
Jeśli będą chętni wybierzemy się też na krótki spacer do Sopotu (przejazd kolejką miejską).
Wyjazd z Gdańska planujemy ok. 17.00 w niedzielę.

Sobotnie późne popołudnie i wieczór spędzimy oczywiście na jarmarku świątecznym.
Ponieważ w rejonie jarmarku będzie mnóstwo okazji do zjedzenia posiłku, tym razem nie planujemy wspólnej kolacji.
Jeśli jednak ktoś byłby zainteresowany wspólnym wieczornym posiłkiem w zabytkowym rejonie Gdańska prosimy o zgłoszenie tej chęci organizatorowi.
Fotoamatorów  podpowiadamy: wieczorem wybierzemy się także ponownie nad Motławę, by obejrzeć to miejsce w wieczornej scenerii i zrobić tam taaakie zdjęcia! 🙂

 👇👇👇

Zgłoszenia: tradycyjnie mailowo na adres: klubglobtrotera@gmail.com lub poprzez zamieszczony poniżej formularz zgłoszeniowy 👇👇👇

Jeżeli zgłoszenie dotyczy kilku osób prosimy wpisać tu imiona, nazwiska oraz daty urodzenia wszystkich pozostałych zgłoszonych osób (dotyczy również dzieci). W przypadku wyjazdu indywidualnego w rubrykach prosimy postawić kreski.

1.

2.Po otrzymaniu zgłoszenia od Państwa przesyłamy potwierdzenie rezerwacji na adres mailowy podany w zgłoszeniu.

Dane osobowe przetwarzane będą przez Klub Globtrotera Warszawa wyłącznie w celach związanych z organizacją tej wycieczki.
***
Organizatorem wycieczki jest Stowarzyszenie Turystyczne Klub Globtrotera Warszawa.Podobają Ci się moje pomysły tras zwiedzania? Będzie mi bardzo miło jeżeli zostawisz ślad Twojej wizyty w postaci komentarza lub polubienia i zostaniesz stałym czytelnikiem tego bloga.

Możesz także zasubskrybować bloga i otrzymywać bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową informacje o nowych artykułach oraz o trasach i terminach spacerów historycznych, rajdów i wycieczek Klubu Globtrotera.2 myśli w temacie “JARMARKOWY GDAŃSK. Polska z Klubem Globtrotera

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close