UROCZYSKO KALISKO. Rajd z piknikiem

Zapraszamy na kolejny rajd pieszy po Puszczy Kampinoskiej. Terenem naszej wędrówki będzie tym razem Puszcza Kampinoska w okolicach Zaborowa. 

TERMIN:  12 lutego 2023, niedziela 

Będzie to trochę bardziej intensywny spacer niż poprzednie, jak zwykle połączony z elementami przejścia na orientację i zabawy zadaniowej. Oczywiście, jak zwykle, w trakcie, na polanie piknikowej, planujemy piknik z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.🙂🔥🔥 

Ponieważ pogoda ostatnio jest wybitnie zmienna, nie sposób przewidzieć, jaką scenerię tam zastaniemy, więc bądźcie przygotowani na obydwa warianty widoczne na zdjęciach.😉🙂

Trasa okrężna:  Zaborów – pałac Goldstandów – cmentarz wojenny Wiktorów – Trytew – uroczysko KALISKO – polana piknikowa Zaborów Leśny – Zaborów (ok. 15 km, ok. 4 godz. marszu, nie licząc przerw i pikniku). 

Dojazd komunikacją miejską:  autobus linii 719 z Metro Bielany kierunek Leszno do przystanku Zaborów Szkoła (autobusy w weekend kursują co godzinę). 

Rozkład jazdy pod tym linkiem:

https://jakdojade.pl/warszawa/rozklad-jazdy/linia/ZTM_WARSZAWA-719/kierunek/LESZNO

Autobus 719 dopasowany do godziny rozpoczęcia rajdu odjeżdża o 10.41 z przystanku widocznego na zdjęciu – ul. Górczewska, na wprost wyjścia nr 7 z ostatniej stacji metra M2 (Metro Bemowo).

Bemowo, przystanek 719

Dojazd samochodem:  wyjazd z Bemowa ulicą Warszawską w kierunku Starych Babic i Leszna (droga nr 580), z Bemowa ok. 17 km.
W Zaborowie samochód można zaparkować w okolicy kościoła.

Rajd w formie free tour. To znaczy: udział jest bezpłatny. Będzie nam jednak miło jeśli wrzucicie jakieś grosiki do klubowej skarbonki. Przeznaczamy je na przygotowanie dla Was kolejnych ciekawych propozycji oraz rozwój klubowej strony internetowej.

Spotkanie:  godz.11.30  

Zaborów, przy przystanku autobusowym Zaborów Szkoła, obok figury Madonny za kościołem.

Miejsce spotkania na Mapie Google:  https://maps.app.goo.gl/3ZpDEHhe3r9U9CD56

UWAGA: Zapisy nie są obowiązkowe, ale przydatne dla osób zbierających punkty na Kartę Globtrotera.

W zgłoszeniu prosimy podać: imię i nazwisko, datę urodzenia, nr telefonu komórkowego, adres mailowy. Dane uczestników przetwarzane są tylko dla potrzeb tego rajdu.
Zgłoszenia przyjmujemy tradycyjnie mailowo na adres: klubglobtrotera@gmail.com
oraz poprzez zamieszczony poniżej formularz kontaktowy.

👇👇👇

Osoby towarzyszące (jeśli wybierasz się indywidualnie – wstaw kreski)

1.

2.

Dawny pałac Goldstandów w Zaborowie w zimowej scenerii. Foto: Liliana Kołłątaj

Dla tych, którzy przy okazji chcą się trochę pobawić, mamy zadania do wykonania.
„Zawodnicy” dostaną zestaw zdjęć wybranych miejsc na trasie (do pobrania ze strony wydarzenia na blogu i na Facebooku w dniu rajdu), które trzeba będzie odnaleźć i udokumentować. W związku z tym niezbędny będzie telefon komórkowy ze sprawnym aparatem fotograficznym oraz uruchomionym internetem i dostępem do Facebooka. Szczegółowe instrukcje podane zostaną na starcie rajdu.
Do zobaczenia.🙂
Nie zapomnijcie naładować baterii w telefonach… i swoich własnych. 😉😀

Przedwiośnie na bagnach w Puszczy Kampinoskiej. Foto: Liliana Kołłątaj

Na zakończenie rajdu mamy niespodziankę. Dla 3 osób, które odnajdą i udokumentują najwięcej miejsc przygotowaliśmy nagrody – niespodzianki.

UWAGA
Ze względu na długość trasy nie polecamy udziału w tym rajdzie z dziećmi poniżej 7 roku życia.

UWAGI ORGANIZACYJNE
Trasa przebiega w terenie leśnym. Niezbędne obuwie turystyczne lub sportowe. Przyda się też termos z rozgrzewająca zawartością i prowiant na wzmocnienie. I oczywiście kiełbaski na ognisko. Pamiętajcie o odzieży dostosowanej do warunków atmosferycznych. Do wykonania zadań potrzebny będzie telefon komórkowy z aparatem.


UWAGA. Zastrzegamy sobie możliwość zmiany terminu w przypadku wystąpienia WYBITNIE złych warunków atmosferycznych lub innych niekorzystnych okoliczności.

Cmentarz wojenny w Wiktorowie. Foto: Liliana Kołłątaj


Podobają Ci się moje pomysły trasy zwiedzania? Będzie mi bardzo miło jeżeli zostawisz ślad Twojej wizyty w postaci komentarza lub polubienia i zostaniesz stałym czytelnikiem tego bloga.

Możesz także zasubskrybować bloga i otrzymywać bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową informacje o nowych artykułach oraz o trasach i terminach spacerów historycznych, rajdów i wycieczek Klubu Globtrotera.1 myśl w temacie “UROCZYSKO KALISKO. Rajd z piknikiem

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close