MOTYLOWE ŁĄKI. Rajd z niespodzianką

Jeziorko Opaleń. Foto: Liliana Kołłątaj


Zimowe miesiące mają to do siebie, że chętnie zasiadamy i zalegamy. Przydałoby się trochę ruchu. Przy okazji może udałoby się pozbyć kilku zbędnych kilogramów. Na przykład choćby krótki spacer po lesie. Tylko tak trudno się zebrać… Gdzie by tu znaleźć odrobinę motowacji…? 😉🙂
Tę motywację chcemy Wam właśnie podrzucić. 🙂
Zapraszamy na kolejny w Nowym Roku rajd pieszy po Puszczy Kampinoskiej. Terenem naszej wędrówki będzie Puszcza w okolicach Wólki Węglowej. Będzie to niezbyt intensywny spacer połączony z elementami przejścia na orientację i zabawy zadaniowej. A na zakończenie może nawet uda się nam rozpalić ognisko i upiec kiełbaski. Ostatnio (na rajdzie na innej trasie) się udało.🔥🔥

Rajdowe ognisko Globtroterów na polanie piknikowej

Ale że motyle 🦋 zimą…? Nie, tego niestety nie możemy Wam obiecać. Chyba że… na obrazkach na tablicach informacyjnych przy kładce Motylowe Łąki. 🦋😉

TERMINY:
17.01.2021, niedziela, rajd w wersji free-tour

28.02.2021, niedziela 
RAJD BILETOWANY
Koszt uczestnictwa: 15 zł
z KARTĄ GLOBTROTERA: 10 zł
Dzieci w wieku szkolnym: 10 zł
Dzieci do lat 7: bezpłatnie
Płatność możliwa gotówką na starcie rajdu lub przelewem na konto Klubu Globtrotera.

W koszcie uwzględniliśmy: opracowanie trasy rajdu i gry terenowej, przygotowanie materiałów dla uczestników, opiekę przewodników terenowych podczas rajdu, przygotowanie ogniska oraz kiełbaski, pieczywo, „serwis stołowy” (oczywiście jednorazowy 😉) .

Trasa: Wólka Węglowa – Jeziorko Opaleń – Motylowe Łąki – Laskowa Góra – Góra Ojca – Polana Opaleń – Wólka Węglowa (ok. 9 -10 km)
Czas trwania rajdu: ok. 4 godz. (ok. 2,5 godz. marszu, nie licząc przerw).

Spotkanie: godz.11.00, Wólka Węglowa, parking przy ul. Dziekanowskiej, przy Bramie Zachodniej Cmentarza Północnego. Dojazd możliwy komunikacją miejską – autobusy 110, 409 – bezpośrednio na parking oraz 250. Autobusy linii 250 nie zajeżdżają na parking, trzeba wysiąść na przystanku WÓLKA WĘGLOWA i dojść ok.600 m. Tu link do rozkładu jazdy 110 (w niedzielę jeździ co pół godziny) ⤵️
https://jakdojade.pl/warszawa/rozklad-jazdy/linia/ZTM_WARSZAWA-110/kierunek/0?d=17.01.2021NA)

Miejsce spotkania na mapie: https://goo.gl/maps/BMTi6ZTStuqrZCGj8

Motylowe Łąki. Kładka przez kampinoskie mokradła. Foto: Liliana Kołłątaj


A żeby nie było za prosto… 🙂 Uczestnicy otrzymają zadania do wykonania.
Każdy z uczestników dostanie mapkę terenu w postaci linków do Map Google oraz komplet zdjęć wybranych miejsc na trasie (do pobrania ze strony wydarzenia na blogu i na Facebooku w dniu rajdu), które trzeba będzie odnaleźć i udokumentować. W związku z tym niezbędny będzie telefon komórkowy ze sprawnym aparatem fotograficznym oraz uruchomionym internetem i dostępem do Facebooka. Poniżej zestaw miejsc do identyfikacji. Szczegółowe instrukcje podane zostaną na starcie rajdu.
Nie zapomnijcie naładować baterii w telefonach… i swoich własnych. 😉😀

Powyżej zestaw miejsc do identyfikacji na trasie.
Szczegółowe instrukcje podane zostaną na starcie rajdu.
Aura dodatkowo nieco utrudniła zadania, bo sceneria trochę się nam zmieniła.😉
Do zobaczenia.🙂

A na zakończenie rajdu mamy niespodziankę. Dla 3 osób, które odnajdą i udokumentują najwięcej miejsc przygotowaliśmy nagrody – niespodzianki.
UWAGA: Liczba uczestników limitowana – maksymalnie 30 osób (6 grup 5-osobowych). Obowiązują zapisy.
Ze względu na aktualnie obowiązujące przepisy oraz dla Waszej wygody na starcie rajdu uczestnicy zostaną podzieleni na 5-osobowe „grupy zadaniowe”.

Kampinoskie sosny potrafią zadziwić swymi kształtami. Foto: Liliana Kołłątaj


Zgłoszenia przyjmujemy tradycyjnie mailowo na nasz adres klubowy: klubglobtrotera@gmail.com
oraz poprzez zamieszczony poniżej formularz kontaktowy.⤵️

W zgłoszeniu prosimy podać: imię i nazwisko, nr telefonu komórkowego, adres mailowy. Dane uczestników przetwarzane są tylko dla potrzeb tego spaceru.

Góra Ojca. Kampinoski Park Narodowy. Foto: Liliana Kołłątaj


UWAGI ORGANIZACYJNE
Trasa przebiega w terenie leśnym. Niezbędne obuwie turystyczne lub sportowe. Przyda się też termos z rozgrzewająca zawartością i prowiant na wzmocnienie.
Pamiętajcie o ciepłej odzieży, chroniącej od wiatru i mrozu, czy ewentualnego śnieżku. Do wykonania zadań potrzebny będzie telefon komórkowy z aparatem.
Osoby kichające i kaszlące prosimy o pozostanie w domach. Puszcza rośnie już setki lat i na pewno na Was poczeka, a my jeszcze niejeden rajd będziemy organizować.
Do końca stycznia rajdy odbywają się w formie free tour. To znaczy: udział jest bezpłatny. Będzie nam jednak miło jeśli wrzucicie jakieś grosiki do klubowej skarbonki. Przeznaczamy je na przygotowanie dla Was kolejnych ciekawych propozycji oraz rozwój klubowej strony internetowej.
UWAGA
Zastrzegamy sobie możliwość zmiany terminu w przypadku wystąpienia wybitnie złych warunków atmosferycznych lub innych niekorzystnych okoliczności.
W marcu, gdy dzień będzie już trochę dłuższy, planujemy też rajdy w głębi Puszczy Kampinoskiej.
Szczegóły niebawem.

Jeziorko Opaleń. Foto: Liliana Kołłątaj


Podobają Ci się moje pomysły tras zwiedzania? Będzie mi bardzo miło jeżeli zostawisz ślad Twojej wizyty w postaci komentarza lub polubienia i zostaniesz stałym czytelnikiem tego bloga.

Możesz także zasubskrybować bloga i otrzymywać bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową informacje o nowych artykułach oraz o trasach i terminach spacerów historycznych, rajdów i wycieczek Klubu Globtrotera.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close