
Oprócz tradycyjnych krótkich wycieczek jednodniowych mamy dla Was także kilka propozycji wyjazdów nieco dłuższych, kilkudniowe. Oto trasa wycieczki dwudniowej na Ponidzie i w okolice Tarnowa.

CHMIELNIK
Główną atrakcją Chmielnika jest otwarte niedawno muzeum w synagodze. Miasto oferuje więcej ciekawostek turystycznych i historycznych, ale nie ono jest tym naszym głównym celem. Zatem na razie: na zachętę – tylko Synagoga.

WEŁECZ
Sosna na Szczudłach to ewenement, który na pewno warto zobaczyć. To prawie stuletnia sosna pospolita z naziemnym systemem korzeniowym. Od 2002 roku to niezwykłe drzewo uznane zostało oficjalnie za pomnik przyrody.

ZALIPIE
O malowanej wsi słyszał chyba każdy turysta w Polsce. Wielu pewnie ją już widziało, ale jeśli nawet to tam zawsze warto zajrzeć ponownie.
To jeden z celów naszej podróży. Niewielka wieś zaskakuje swym wyglądem i kolorystyką. To nie jest jednak tak, że każda chata jest malowana. Podobnie jak na Podlasiu w Krainie Otwartych Okiennic tych najatrakcyjniejszych miejsc trzeba trochę poszukać. Na szczęście w Zalipiu zadbano o to, by w kilku obiektach stworzyć kwintesencję atmosfery tej wioski, szczególnie w Zagrodzie Felicji Curyłowej, do której oczywiście zajrzymy.


TARNÓW
Mało znane miasto z wieloma ciekawostkami. A wśród nich: malowniczy rynek renesansowymi kamieniczkami i pięknym ratuszem w stylu manierystycznym, gotycka bazylika katedralna, mauzoleum gen. Józefa Bema w Parku Strzeleckim, Góra św. Marcina z ruinami zamku Tarnowskich. Tarnów to miasto aż pięciu kultur. Swój ślad odcisnęli tu Polacy, Austriacy, Węgrzy, Żydzi i Romowie. W trakcie naszego pobytu postaramy się znaleźć przejawy istnienia i działań każdej z tych narodowości.
To pierwsza, ale na pewno nie ostatnia Klubu Globtrotera wizyta w Tarnowie i jego okolicach. Ten region oferuje bowiem nieprzebrane ilości ciekawostek. Tym razem zaledwie liźniemy tej obfitości, rozsmakowanie w szczegółach pozostawiając sobie na kolejne wycieczki.


WINNICA – ENO Tarnowskie
Winnic w Tarnowskiem i w Małopolsce dostatek. To jeden z największych w Polsce – po zielonogórskim – rejonów uprawy winorośli. Aż trudno się zdecydować, którą wybrać. Zależnie od dostępności (wrzesień to już czas pierwszych zbiorów) odwiedzimy jedną z tych położonych na zboczach wzgórz nad Dunajcem (Chronów, Gierowa, Dąbrówka lub Janowice, konkretnie potwierdzimy bliżej terminu wyjazdu).

ZAMEK W WIŚNICZU
Zamek w Wiśniczu to pokaźnych rozmiarów wielkopańska rezydencja z czasów późnego gotyku. Do dziś obiekt przetrwał w niemal niezmienionym stanie od czasów powstania. Zachowała się pierwotna struktura murów, dawny układ wnętrz oraz znaczna część ciekawego wystroju.

Termin: 24.-25.09.2022, sobota – niedziela
– – –
Spotkanie grupy: godz. 7.00, sobota, Plac Bankowy, przy pomniku Słowackiego
Powrót: niedziela, ok. 22.00
W związku z koniecznością wcześniejszej rezerwacji wstępów i noclegu zgłoszenia i wpłaty przyjmujemy do 20.08.2022.
Koszt uczestnictwa:
Z Kartą Globtrotera: 495 zł
dla pozostałych osób: 515 zł
Powyższa kalkulacja przeliczona jest dla grupy ok.15 uczestników. Wyjazd realizowany będzie przy zgłoszeniu min. 10 osób z dopłatą do kosztów transportu (ok. 50 zł)
Koszt podstawowy obejmuje:
przejazd autokarem/minibusem turystycznym;
realizację programu krajoznawczego, w tym: bilety wstępu do Synagogi w Chmielniku oraz zamku w Wiśniczu;
wizytę w winnicy wraz z degustacją;
1 nocleg w hotelu/pensjonacie w rejonie Tarnowa, pokoje 2 lub 3-os. z łazienką; za dopłatą możliwe pokoje jednoosobowe (nie więcej niż 3 w grupie);
częściowe wyżywienie: obiadokolacja w sobotę, śniadanie i obiad w niedzielę;
opiekę pilota wycieczki na całej trasie;
ubezpieczenie wycieczkowe.
Zgłoszenia: tradycyjnie mailowo na adres: klubglobtrotera@gmail.com lub
poprzez poniższy formularz zgłoszeniowy ⏬⏬
Po otrzymaniu zgłoszenia prześlemy potwierdzenie wstępnej rezerwacji na adres mailowy podany w zgłoszeniu.
Pełna rezerwacja miejsca następuje po opłaceniu całkowitej należności, której należy dokonać w ciągu 3 dni od zgłoszenia.
—
Dane uczestników przetwarzane są tylko dla potrzeb tej wycieczki.
Organizatorem wycieczki jest Biuro Turystyki KLUB GLOBTROTERA WARSZAWA, wpisane do rejestru organizatorów turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie pod numerem 2314.
– – – – – – – – – – – – – – –
Dokonanie wpłaty oznacza akceptację programu i zasad wyjazdu. Ewentualnych zmian (zmniejszenie liczby zgłoszeń, zmiana nazwisk itp.) i rezygnacji można dokonać najpóźniej do 7 dni przed terminem wycieczki.
W przypadku, gdyby wyjazd nie mógł zostać zrealizowany uczestnicy otrzymają pełne zwroty wpłat.
Podobają Ci się moje pomysły tras zwiedzania? Będzie mi bardzo miło jeżeli zostawisz ślad Twojej wizyty w postaci komentarza lub polubienia i zostaniesz stałym czytelnikiem tego bloga.
Możesz także zasubskrybować bloga i otrzymywać bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową informacje o nowych artykułach oraz o trasach i terminach spacerów historycznych, rajdów i wycieczek Klubu Globtrotera.



4 myśli w temacie “SZLAKIEM MALOWANYCH CHAT, MAŁOPOLSKICH ZAMKÓW I WINNIC. Polska z Klubem Globtrotera”